Jaarlijkse heffing KvK verdwijnt
De jaarlijkse heffing van de Kamer van Koophandel (KvK) voor ondernemers wordt gefaseerd afgeschaft.

De jaarlijkse heffing van de Kamer van Koophandel (KvK) voor ondernemers wordt gefaseerd afgeschaft. In 2012 wordt de heffing 10% lager en per 1 januari 2013 vervalt hij helemaal. Ondernemers betalen nu nog jaarlijks 160 miljoen euro aan deze heffingen, en de administratieve lasten bedragen 12 miljoen euro. Door deze maatregel hoeft de KvK ook niet langer 2,2 miljoen acceptgiro’s te versturen (à 5 miljoen euro).
De afschaffing is onderdeel van de reorganisatie van de KvK. De twaalf regionale KvK’s gaan op in het Ondernemersplein, een nieuwe organisatie waar ook Syntens (voor de stimulering van innovatie in het MKB) in opgaat. Het Ondernemersplein zal worden betaald door het ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie.
Kijk op onze website voor meer nieuwsitems: www.braa.nl/nieuws
Bleijenberg Accountants-Adviseurs is een accountant uit Nieuwegein. Trefwoorden van Bleijenberg Accountants-Adviseurs uit Nieuwegein : advies, accountant, belastingadviseur, belastingadvies.
bron : Bleijenberg Accountants-Adviseurs
Geplaatst op donderdag 5 januari 2012.